Lubuskie Kolegium Sędziów w Zielonej Górze - strona oficjalna

Strona klubowa

Aktualności

Komunikat Przewodniczącego KS PZPN

  • autor: admin, 2017-01-26 14:35

Zarząd Kolegium Sędziów PZPN rozpoczyna – począwszy od rundy wiosennej tego sezonu – organizację zgrupowań szkoleniowo-unifikacyjnych dla obserwatorów III ligi. Najbliższe odbędzie się za miesiąc: w dniach 18-19 lutego 2017 roku w Spale, równolegle ze zgrupowaniem sędziów III ligi, kandydatów do grupy Top Amator „B”. Jak wiecie, zgrupowanie dla pozostałych sędziów III ligi odbędzie się tydzień wcześniej.

Co prawda nie ma formalnego obowiązku centralnego szkolenia i egzaminowania obserwatorów III ligi, jednak – nie czekając na regulaminowe zapisy – zaczynamy działalność szkoleniową adresowaną do tej grupy, niezmiernie istotnej w całym systemie szkoleniowym. Mam więc nadzieję, że Koleżanka i Koledzy przyjmą jako coś oczywistego obowiązkowe zaliczenie kursu i egzaminu przez obserwatorów III ligi, tak jak od kilku lat jest z sędziami w tej klasie. Szkolenie obu tych grup – będących bezpośrednim zapleczem i „kuźnią kadr” dla szczebla centralnego – według tych samych standardów jest konieczne, a obserwatorzy III ligi muszą prezentować minimum taki sam jak sędziowie poziom kompetencji i wiedzy.

Muszę przy tym wspomnieć, że dla obserwatorów aspirujących w przyszłości do szczebla centralnego, udział w zgrupowaniu jest jednym z koniecznych warunków do uzyskania takiej nominacji.

Ze sportowym pozdrowieniem
Zbigniew Przesmycki


 

Kontakt


 
LUBUSKIE KOLEGIUM SĘDZIÓW
W ZIELONEJ GÓRZE
ul. Ptasia 2a
65-514 Zielona Góra
e-mail:
tel. 068 45 282 00
fax. 068 45 28 201

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 543, wczoraj: 826
ogółem: 2 267 769

statystyki szczegółowe

LKS na facebooku

Polecamy

Wyszukiwarka