Lubuskie Kolegium Sędziów w Zielonej Górze - strona oficjalna

Strona klubowa

Aktualności

Lubuscy sędziowie zdobywają nowe doświadczenia w piłce...

  • autor: admin, 2019-03-12 12:21
Lubuscy sędziowie zdobywają nowe doświadczenia w piłce amatorskiej

Dzięki staraniom Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Roberta Skowrona w dniu 10 marca br., odbyła się bardzo ważna inicjatywa piłkarska. Lubuski turniej piłki halowej był podsumowaniem kończącego się sezonu zimowego w halach sportowych. Najlepsze zespoły z dziesięciu amatorskich lig rywalizowało w krośnieńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej. 

Wspomniany turniej nazwano Lubuską Superligą Futsalu pt. ,,Najlepsi z Najlepszych’’. Swój udział miało również Lubuskie Kolegium Sędziów za sprawą delegowania na turniej arbitrów futsalowych, którzy byli otwarci na pewne innowacje. Przewodniczący LKS Jan Suchecki mając utrudnione zadania ze względu na odbywające się zimowe egzaminy, wskazał właściwy zespół do obsługi sędziowskiej, który poradził sobie z ogromną presją zawodników, kibiców i organizatorów. Robert Mazurkiewicz, Robert Similak i Grzegorz Jurojć mieli w odwodzie możliwość skorzystania z zapisu wideo.

Ośmiu godzinny maraton piłki nożnej był dużym wyzwaniem dla naszych kolegów. Emocji było co nie miara. Piękne bramki, fantastyczne parady, kuriozalne sytuacje, kary indywidualne i nawet gole zdobywane przez bramkarzy. Nie obyło się bez emocji związanych z trudnymi sytuacjami boiskowymi, które sędziowie mogli oglądnąć w specjalnym  pomieszczeniu. W kluczowych momentach gry sędzia po wstrzymaniu gry, wykonał charakterystyczny ruch rysując w powietrzu kwadrat. Fani piłki nożnej wiedzieli, że ten gest pokazują nasi sędziowie wyłącznie podczas meczów LOTTO Ekstraklasy, podczas wideoweryfikacji. Piłka amatorska rządzi się swoim prawem, dlatego wszelkie nowinki techniczne są akceptowane przez sędziów z pożytkiem dla środowiska piłkarskiego. Rozgrywki były transmitowane na żywo za pośrednictwem kanału YouTube. Rywalizacje, informacje i różne statystyki można odszukać na stronie OSiR w Krośnie Odrzańskim (http://www.osirkrosno.pl/mhl/).

Ostatecznie turniej wygrał miejscowy zespół Hurtownia King, a wyniki ukształtowały się następująco:

I miejsce Hurtownia King Krosno Odrzańskie
II miejsce CompuTec Świebodzin
III miejsce Rosomak Międzyrzecz
IV miejsce Stralco Strzelce Krajeńskie

Nagrody indywidualne:
Najlepszy Bramkarz - Kamil Duchnowski, Hurtownia King

Najlepszy Strzelec - Mateusz Świtała, CompuTec
MVP - Marcin Szymański, CompuTec.

Najlepszy zespół otrzymał ufundowany przez Prezesa LZPN, Roberta Skowrona komplet strojów piłkarskich, oraz czek warty 2000 zł ufundowany przez firmę DIRKS.

Podsumowując możemy być dumni z naszych kolegów którzy wykonali swoja pracę na wzorowym poziomie.

Daniel Sienkiewicz

 


 

Kontakt


 
LUBUSKIE KOLEGIUM SĘDZIÓW
W ZIELONEJ GÓRZE
ul. Ptasia 2a
65-514 Zielona Góra
e-mail:
tel. 068 45 282 00
fax. 068 45 28 201

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 16, wczoraj: 650
ogółem: 2 359 063

statystyki szczegółowe

LKS na facebooku

Polecamy

Wyszukiwarka