Lubuskie Kolegium Sędziów w Zielonej Górze - strona oficjalna

Strona klubowa

Aktualności

Jak sędziowie grają, zawsze jest gorąco!

  • autor: admin, 2019-07-01 21:33

Dnia 28 czerwca sędziowie Lubuskiego Kolegium Sędziów zakończyli swój sezon z przytupem.

Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron, Wiceprezes ds. samorządów i piłkarstwa kobiecego, Zdzisława Czyrki i Przewodniczący Lubuskiego Kolegium Sędziów Jan Suchecki wpisali kolejną inicjatywę piłkarską w kalendarz piłkarstwa amatorskiego województwa lubuskiego. 

W uroczystym otwarciu turnieju nie zabrakło również Wójta Gminy Skąpe Zbigniewa Wocha znanego w województwie sympatyka piłki nożnej. Prezes Robert Skowron uroczyście otwierając turniej krótko skomentował zmagania rodziny sędziowskiej:

,,Moi drodzy, spotkaliśmy się dziś w Skąpem aby godnie zakończyć Wasze zmagania na boisku. Pewnie nie zabraknie emocji, gdyż na polu gry prócz sędziego będzie biegało za piłką dodatkowo kilkanaście zawodników i zarazem arbitrów. Piłka nożna to sport walki, dziś się Wasze role odwracają zamiast sędziować będziecie grać. Cieszę się że na pikniku sędziowskiej braci nie zabrakło również żon i dzieci. Życzę sportowej atmosfery na boisku i życzliwości przy naszym wspólnym biesiadnym stole’’.

Turniej Piłki Nożnej Sędziów ,,Spotkanie sędziowskich pokoleń’’ o Puchar Prezesa LZPN, odbył się na neutralnym obiekcie piłkarskim w Skąpem. Ostatecznie wystąpiło siedem drużyn z czterech podkolegiów z podziałem na dwie kategorie wiekowe. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach, po czym zwycięzcy rozegrali mecz o pierwsze miejsce, a drużyny z drugich pozycji walczyli ostatecznie o trzecie miejsce. W spotkaniu o trzecie miejsce naprzeciw siebie stanęły drużyny z Podkolegium Zielonogórsko-Nowosolskie powyżej 35 lat i Podkolegium Świebodzińsko-Krośnieńskie do 35 lat. Zespól świebodzińsko-krośnieński okazał się lepszym, tym samym zdobył III miejsce w turnieju. Duży wpływ na zwycięstwo miał Michał Kramski, który zdobył tytuł najlepszego zawodnika w turnieju. Finał okazał się bardzo emocjonujący, choć wynik tego nie odzwierciedla. Drużyna Podkolegium Żarsko-Żagańskiego zmierzyła się z Podkolegium Gorzowsko-Drezdeneckim. Do zwycięstwa zespół gorzowsko-drezdenecki poprowadził kapitan drużyny i najskuteczniejszy strzelec, zdobywca w turnieju sześciu bramek, Marcin Celejewski. Najlepszym bramkarzem sędziowskich zmagań okazał się Maciej Dudek z Podkolegium Żarsko- Żagańskiego. O sprawna obsługę sędziowską zadbali koledzy Waldemar Szczepanek, Bolesław Skrzyński, Kamil Sawicki i sędzia stolikowy Zbigniew Chęciński.

Polski Związek Piłki Nożnej objął turniej patronatem PZPN Grassroots. Każdy zawodnik musiał zalogować się na portalu Łączy Nas Piłka, a następnie przypisać siebie w klubie nieligowym, dzięki czemu został spełniony warunek patronatu PZPN. W ramach współpracy Polski Związek Piłki Nożnej przekazał dla pierwszych trzech drużyn okolicznościowe upominki.

Daniel Sienkiewicz 
Specjalista ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie lubuskim

Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)


 

Kontakt


 
LUBUSKIE KOLEGIUM SĘDZIÓW
W ZIELONEJ GÓRZE
ul. Ptasia 2a
65-514 Zielona Góra
e-mail:
tel. 068 45 282 00
fax. 068 45 28 201

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 227, wczoraj: 760
ogółem: 2 172 217

statystyki szczegółowe

LKS na facebooku

Polecamy

Wyszukiwarka