Lubuskie Kolegium Sędziów w Zielonej Górze - strona oficjalna

Strona klubowa

Aktualności

Lubuscy sędziowie błysnęli formą w Ogólnopolskiej...

  • autor: admin, 2019-07-01 21:45
Lubuscy sędziowie błysnęli formą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Miniony tydzień to zmagania piłkarzy do lat 14 o Puchar Deyny, w których uczestniczyło osiem najlepszych Reprezentacji Wojewódzkich z Polski. Rywalizacja odbywał się w dwóch ośrodkach sportowych województwa lubuskiego - w Babimoście oraz w Zbąszynku.

Przez cały tydzień lubuscy sędziowie rozstrzygali w zawodach na boiskach w Babimoście i Zbąszynku. Maciej Dudek, Paweł Łapkowski, Mariusz Maćko sędziowali spotkania grupowe na bardzo wysokim poziomie. Niezwykle dramatyczny mecz o trzecie miejsce przypadł Maciejowi Mikołajewskiemu, a o zwycięstwie w starciu Mazowieckie vs. Śląskie decydowała seria rzutów z punku karnego. Rozstrzygnięcie na korzyść zespołu Śląskiego padło dopiero w dziesiątej serii "jedenastek". W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1.

Finał który odbył się dnia 30 czerwca, sędziowali nasi koledzy z Lubuskiego Kolegium Sędziów. Sędzią głównym był Paweł Horożaniecki, asystentem nr 1 Jarosław Gałązka i asystentem nr 2 Krystian Stenzinger. W finale naprzeciw siebie stanęły reprezentacja województwa zachodniopomorskiego i województwa dolnośląskiego. Po obfitującym w niesamowite zwroty akcji finale najlepsze okazało się woj. dolnośląskie, które po dogrywce wygrało z zachodniopomorskim 4:1. Wracając jednak do sędziów należy podkreślić, ze finał który odbył się w tropikalnej pogodzie został poprowadzony na bardzo wyskoki poziomie. Nie zabrakło trudnych sytuacji do oceny z których zespół sędziowski wychodził zawsze obronna ręką podejmując właściwe i stosowne decyzje. Nasi arbitrzy otrzymali pamiątkowe medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z rąk: Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Jana Bednarka, Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Roberta Skowrona, oraz Burmistrza Babimostu Bernarda Radnego.

Podsumowując Kolega Paweł Horożaniecki potwierdził swoje umiejętności i kwalifikacje sędziowskiej elity Top Amator B.

Daniel Sienkiewicz 
Specjalista ds. rozwoju piłki akatorskiej w województwie lubuskim

Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)


 

Kontakt


 
LUBUSKIE KOLEGIUM SĘDZIÓW
W ZIELONEJ GÓRZE
ul. Ptasia 2a
65-514 Zielona Góra
e-mail:
tel. 068 45 282 00
fax. 068 45 28 201

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 634, wczoraj: 694
ogółem: 2 359 031

statystyki szczegółowe

LKS na facebooku

Polecamy

Wyszukiwarka