Lubuskie Kolegium Sędziów w Zielonej Górze - strona oficjalna

Strona klubowa

Aktualności

Wznowienie gry z rb w kat. E1-2, F1-2

  • autor: admin, 2020-09-08 14:08

Odpowiadając na Wasze pytania i wątpliwości, próbując je rozwiać, przesyłamy wyjaśnienie do zagadnienia wznowienia gry rzutem od bramki w rozgrywkach kategorii wiekowej żak i orlik.

Zgodnie z regulaminem gier i unifikacją PZPN, piłka z rzutu od bramki musi zostać zagrana poza pole karne w obrębie pola gry - reguluje to poniższy zapis zawarty w Unifikacji PZPN (zapis regulaminu LZPN nie jest doprecyzowany, zważywszy na to obowiązuje Unifikacja).

Rzut od bramki musi być wykonany z zachowaniem pryncypiów Art. 16 Przepisów Gry (z nieruchomo ustawionej piłki, nogą, przez dowolnego zawodnika uprawnionej drużyny, poza pole karne). Wykonanie rzutu „z ręki” przez bramkarza jest niedozwolone. W rozgrywkach Junior G (brak pól karnych) sędziowie winni kierować się duchem gry i regułą fair play. W rozgrywkach Junior E, F, G piłka po prawidłowo wykonanym rzucie od bramki musi zostać dotknięta przez innego zawodnika jeszcze na połowie drużyny wznawiającej grę – jeżeli tak się nie stanie, sędzia podyktuje rzut wolny pośredni dla przeciwników z linii środkowej (chyba że jest szansa na zastosowanie korzyści)

WRZUT. W rozgrywkach Junior E, F, G wykonawca wrzutu nie może zdobyć bramki bezpośrednim strzałem na bramkę z linii bocznej, jednak wolno mu to zrobić przy kolejnym kontakcie/tach z piłką (do uznania bramki nie jest konieczne dotknięcie piłki przez jakiegokolwiek innego zawodnika).

Załączniki:
Załącznik do Reg. Rozgr. - dr. młodz.(sezon 2020-2021)
Unifikacja PZPN.pdf


 

Kontakt


 
LUBUSKIE KOLEGIUM SĘDZIÓW
W ZIELONEJ GÓRZE
ul. Ptasia 2a
65-514 Zielona Góra
e-mail:
tel. 068 45 282 00
fax. 068 45 28 201

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 9 gości

dzisiaj: 960, wczoraj: 672
ogółem: 2 587 667

statystyki szczegółowe

LKS na facebooku

Polecamy

Wyszukiwarka