Odpowiadając na Wasze pytania i wątpliwości, próbując je rozwiać, przesyłamy wyjaśnienie do zagadnienia wznowienia gry rzutem od bramki w rozgrywkach kategorii wiekowej żak i orlik.
Zgodnie z regulaminem gier i unifikacją PZPN, piłka z rzutu od bramki musi zostać zagrana poza pole karne w obrębie pola gry - reguluje to poniższy zapis zawarty w Unifikacji PZPN (zapis regulaminu LZPN nie jest doprecyzowany, zważywszy na to obowiązuje Unifikacja).
Rzut od bramki musi być wykonany z zachowaniem pryncypiów Art. 16 Przepisów Gry (z nieruchomo ustawionej piłki, nogą, przez dowolnego zawodnika uprawnionej drużyny, poza pole karne). Wykonanie rzutu „z ręki” przez bramkarza jest niedozwolone. W rozgrywkach Junior G (brak pól karnych) sędziowie winni kierować się duchem gry i regułą fair play. W rozgrywkach Junior E, F, G piłka po prawidłowo wykonanym rzucie od bramki musi zostać dotknięta przez innego zawodnika jeszcze na połowie drużyny wznawiającej grę – jeżeli tak się nie stanie, sędzia podyktuje rzut wolny pośredni dla przeciwników z linii środkowej (chyba że jest szansa na zastosowanie korzyści)
WRZUT. W rozgrywkach Junior E, F, G wykonawca wrzutu nie może zdobyć bramki bezpośrednim strzałem na bramkę z linii bocznej, jednak wolno mu to zrobić przy kolejnym kontakcie/tach z piłką (do uznania bramki nie jest konieczne dotknięcie piłki przez jakiegokolwiek innego zawodnika).
Załączniki:
Załącznik do Reg. Rozgr. - dr. młodz.(sezon 2020-2021)
Unifikacja PZPN.pdf
dzisiaj: 960, wczoraj: 672
ogółem: 2 587 667
statystyki szczegółowe